Přeskočit

Strany

Gryfí říše

8/40

Stříbrná města

13/40

Irollan

9/40

Cizí postavy

5/11

Nekorrum

27/40

Grimrock

13/40

Sweristal

33/40

Několik slov systémově

Hry se účastní celkem šest rovnocenných stran, které jsou pro daný ročník rozděleny na dvě neměnné tříčlenné aliance. Zároveň však všechny zůstávají herně samostatné.

Strany jsou tvořeny hrdiny, zvláštními postavami, vlajkonoši a jednotkami. Role se volí při registraci a v průběhu akce se již nemění.

Každá role má detailní náhled obsahující herní popis, kostýmové nároky, povolené zbraně a seznam registrovaných. Obsazení hrdiny, zvláštní postavy, či vlajkonoše, je již v náhledu strany dáno na vědomí přiřazením jména hráče. Pro jednotky je tamtéž uváděn stav celkový formou „počet obsazených míst” / „maximální počet”.

Hrdinové

Vůdčí osobnosti zúčastněných stran. Disponují řadou unikátních schopností a z hlediska základních statistik převyšují jednotky. Vývoj hrdinů v rámci hry probíhá s časem.

Zvláštní postavy

Jedná se o bytosti „na přání”. Každá strana disponuje právě jednou. Musejí tematicky zapadat do světa Heroes a mít smysluplnou existenci. Hierarchicky se nacházejí níže než hrdinové, vůči jednotkám pak v závislosti na povaze konkrétní bytosti. Z hlediska statistik platí totéž, byť disponují i několika unikátními schopnostmi. Hlavním účelem těchto bytostí má být atmosferický přínos. Vývoj se u zvláštních postav příliš nepředpokládá a je tedy pravděpodobné, že jejich schopnosti se v průběhu akce nebudou zásadně měnit.

Vlajkonoši

Nositelé zástav, kteří mají výrazně kostýmově reprezentovat svoji stranu, kdy každá má právě jednoho. Ve hře jsou spíše atmosférickou posilou, podobně jako zvláštní postavy, nicméně i oni disponují několika unikátními schopnostmi. Ty přitom neslouží ani tak jim samotným, jako spíše ovlivňují některé herní mechanismy ve prospěch jejich strany. Vývoj se u vlajkonošů příliš nepředpokládá a je tedy pravděpodobné, že jejich schopnosti se v průběhu akce nebudou zásadně měnit.

Jednotky

Tvoří armády zúčastněných stran. Dělí se podle stupně, k němuž náleží (jdete od leva do prava), doplněny navíc o jednu jednotku čistě kouzelnickou (se zvláštním rámem). Čím vyšší stupeň jednotky, tím méně je zastoupena a také úměrně silnější. Nové schopnosti získávají stavbou budov v pevnostech.